biz7 90 Takipçi | 17 Takip
Kategorilerim

Sevdiğim Fotoğraflar

Gitmek İstediğim Yerler

Benim Tarzım

Okumak İstediklerim

İzlediklerim

Gezdiğim Yerler

Evim İçin

Müzik

Öykü

Yaşam

Aşk

Hayvanlar

Şiir

Sinema-Tv

Din

Deneme

Şehir Yaşamı

Mizah

Kitap

Haber

İş Hayatı

Diğer İçeriklerim (4691)

2014-10-27

kahveler+börekler ve bennn

lütfen bana salak diyin, çekinmeyin:))

Bir gemi geldi atladım bindim nereye gider bilmeden.

"Asla asla deme"

eşyaların kokusu sahibinin dokusunu alır

saatlerin alınmasını saçma buluyorum

insanlar

2014-10-25

2014-10-24

sen, ben

2014-10-24

önce para

" bu dizide hiç bir hayvana zarar verilmemiştir" sözleri

2014-10-23

Bumerang - Yazarkafe
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (90)
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
18 10 2009

Kötü Kokuları Yok Edin

Fırına sinmiş yemek kokuları, kızartma yaparken yayılan kokular, elinizde kalan sarımsak ve soğan kokusu, yeni boyanmış evdeki ağır koku ve diğer kötü kokuları yok etmek için pratik bilgiler.

Gül
Tava ve tepsilerdeki balık kokusunu çıkarmak için yıkama suyuna bolca kahve telvesi ekleyip bekletin. Bol suyla durulayın.

Tavanın dibine yapışmış balık tortuları ve ağır kokuyu yok etmek için bir limonu ikiye bölün. Tavanın hem içini hem de dışını kestiğiniz limonla iyice ovun. Güçlü bir bulaşık deterjanıyla yıkayıp bol suyla durulayın.

Elinize sinmiş soğan ve sarımsak kokusunu gidermek için haşlanmış patatesle ellerinizi ovun.
Elinize koku sinmesini önlemek için sarımsak ve soğan doğramadan önce limon suyu sürün.

Fırına sinmiş yemek kokularını yok etmek için ısıya dayanıklı bir kap içerisine 1 çay bardağı sirke ve 1 çay bardağı suyu ekleyip karıştırın. Kabı fırına yerleştirip bir iki dakika fırını çalıştırıp kapatın. Kabı içinden çıkarmadan soğumaya bırakın.

Yeni boyanmış odadaki ağır kokuyu gidermek için iki büyük soğanı soyup ortadan ikiye bölün. Derin bir kabın içine su doldurup soğanları içine ekleyin. Boya kokusunun olduğu odaya koyup en fazla 1 gün bekletin.

Kullandığınız odalarda ya da yeni boyanmış odalarda lambanın üzerine bir miktar parfüm sıkın. Lambayı yaktığınızda ortaya çıkan ısı kokunun yayılmasını ve evinizin mis gibi kokmasını sağlar.

Kızartma yaparken mutfağa sinen kötü kokuları engellemenin en etkili yöntemlerden biri defne yaprağını kızartma yağına eklemektir. Aynı şekilde adaçayı ve kekik yaprağını da kullanabilirsiniz.

Sabah uyandığınızda ya da gün içinde sizi rahatsız eden ağız kokusu problemini çözmek için kahve çekirdeği çiğneyin. Tane karanfili gibi şeker gibi ağzınızda tutarak ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

Buzdolabında birbirine karışan yemek kokularını gidermek için bir kabın içine süt koyun. İçi süt dolu kabı buzdolabının bir köşesine yerleştirin. Kötü kokular yok olacaktır.

153
0
0
Yorum Yaz